10/26/2015

STOP JESIENNEJ DEPRESJI

Pewnie nie jedna z Was co rok boryka się z jesienną chandrą. I właśnie dlatego pragnę przedstawić Wam mój poradnik jak pokonać jesienną depresję ! Miłego czytania. 

PRZESTAŃ NARZEKAĆ !

Najpopularniejszym skutkiem ubocznym jesieni jest narzekanie. Narzekamy dosłownie na wszystko. To mi za zimne. To za ciepłe. Za jasne. STOP! Od dziś postanów sobie: Zero narzekania! Staraj się we wszystkim zobaczyć pozytywne strony. Właśnie skończyła się Twoja ulubiona jesienna (ponura) szminka? Znajdź tego plusy ! Może czas na zmiany ? Wybierz coś bardziej kolorowego. Uciekł Ci autobus ? Idź spacerkiem, świeże powietrze na pewno pomoże Ci się odstresować. 

TYLKO KOLORY! 

Zrezygnuj ze stonowanej czerni i bieli. Postaw na kolory! Jesień jest przepiękna pod tym względem, wykorzystaj to ! ODSTAW ULUBIONY SERIAL I KOC ! 

Najchętniej co byś robiła wieczorami to oglądanie ulubionego serialu z kubkiem gorącej kawy bądź herbaty, otulona milionem ciepłych kocy ? Błąd! Wyjdź gdzieś, obojętnie gdzie. Na zakupy, do mamy, przyjaciółki. Porozmawiaj z kimś. Może zaprosił Cię wspaniały przystojniak z bloku obok na randkę ale wachasz się iść bo nie masz nastroju ? Idź ! To idealny pomysł na spędzenie miłego wieczoru. 

ZADBAJ O RELAKS 

Ciężki dzień w pracy bądź szkole ? Nie zamartwiaj się ! Weź gorącą, długą kąpiel. Zapal świeczki, posłuchaj relaksującej muzyki. 

JEDŹ DUŻO OWOCÓW

Codzienna dawka witamin pozytywnie wpłynie na organizm a również na psychikę. Poczujesz się dużo lepiej !

NIE SIEDŹ W DOMU ! 

Wyjdź gdzieś, nieważne gdzie. Pobiegać, poćwiczyć, na zakupy, spotkać się z rodziną, przyjaciółmi. Nic tak nie pomaga jak zarażenie się od kogoś dawką pozytywnej energii. Może zaplanuj wakacje w ciepłych krajach ? Kiedy wrócisz na pewno dostaniesz pozytywnego kopa. 

A Wy, jakie macie sposoby na pozbycie się jesiennej chandry ? 


Pozdrawiam, Martyna


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

♥